Ministr Pospíšil: zaplatit a odchod!

7. 07. 2008 10:27:20
Jelikož nemám jinou cestu, jak komunikovat s předním veřejným činitelem - ministrem spravedlnosti ČR JUDr. Jiřím Pospíšilem, činím tak touto cestou. Pane ministře, dlužíte mi zhruba jednosto korun českých. Protože z neznámého důvodu odmítáte převzít můj dopis oficiálně, jsem nucen požádat Vás takto veřejně o úhradu nákladů spojených s marnými pokusy kontaktovat Vás.
Obálka dopisu, který ministr Pospíšil odmítá prevzítObálka dopisu, který ministr Pospíšil odmítá prevzít
Dne 10. června t.r. jsem se obrátil doporučeným dopisem na ministra spravedlnosti ČR J. Pospíšila na adresu ministerstva, které je pověřen řídit. Obsah není v této souvislosti podstatný, ale buďte prosím ubezpečeni, že se týkal vážných témat resortu, který pan Pospíšil spravuje a týká se výkonu jeho ústavní funkce. Po několika týdnech, přesně 30. června, se mi řádně odbavená zásilka vrátila prostřednictvím České pošty, s.p. jako nedoručená. Na razítku mi sděluje pracovnice pošty Lucie Janoušková zaškrtnutím příslušné kolonky, že "Zásilka byla vrácena z důvodu označeného křížkem - nevyzvednuto".

Vláda nemá prázdniny, pan ministr neměl v uplynulých třech týdnech dovolenou... Takže se táži: pane ministře, chodíte do práce? Pokud Vás chce občan, instituce, kdokoli písemně a řádně kontaktovat, co musí udělat, abyste si laskavě převzal poštu? Kleknout si před úřad? Kempovat před vládou? Nahánět Vás po barech? Sjednat si služby New Deal Communications a jako kurýra angažovat pana Dalíka? Nebo co?!

Minulý týden jste v rádiu říkal, že na podzim připravujete "revoluční změnu" (!) v systému doručování soudních obsílek. Nemám nic proti revolučnímu nadšení, ale pro začátek by snad stačilo, kdybyste zreformoval svůj osobní přístup k přebírání pošty.

Jsem dík tomuto státu a jím krytým zlodějům nemajetný člověk. Přitom mám na krku mj. sto kusů dobytka a vrcholící práce na senech, takže nemám čas lítat pořád na poštu a sepisovat další traktáty. V souvislosti s marnou snahou Vás oficiálně a řádnou - obvyklou cestou kontaktovat, Vás, pane ministře Pospíšile, žádám, abyste mi - ze svého! nikoli z eráru - uhradil vzniklé náklady, jež plynou z opakované snahy Vám doručit dopis.

Výpočet dlužné částky:

poštovné za dva dopisy: 64,- Kč

obálky: 4,- Kč

papír: 8,- Kč

2 x cesta na poštu: 50,- Kč

C e l k e m 126,- Kč

Za dané situace se člověku vnucuje ošklivá myšlenka, že můj dopis odmítáte převzít záměrně. Jednak je krátce po odvysílání kauzy Nagy dokumentující poměry resortu, který spravujete. A co si budeme povídat, už několik let je mé jméno spojeno se snahou o očistu justice a zjednání spravedlnosti v případech justičních, zvláště konkursních podvodů. A Vy jste si asi s těmito šibaly už taky trochu smočil, že? Předminulý týden uveřejnil časopis Týden článek o tom, jak odcházíte z karlovarské právnické fakulty, kde jste učil mladé nezkažené duše mj. se Standou Křišťálem Grossem (ránysvatý...). Pan Gross byl ministrem a premiérem v době nejzuřivějšího řádění konkursních mafií, které působily za přispění a s tolerancí státu, který řídil. Onu vysokou školu ve městě česko-ruského zločinu a korupce vlastní lidé, kteří jsou podezřelí z účasti na okradení německého investora golfového hřiště Cihelny přes podvodný konkurs. A mé rodině zas jiná (?) partička konkursních gaunerů s napojením na privátní vysoké školy ukradla golfové hřiště Ještěd. To je ale náhodička...

U nás v hospodě Na růžku, když někdo dluží a ještě si dělá, co chce, chytne ho výčepní za flígr a se slovy: "Zaplať a vypadni!" letí provinilec na ulici. Silné vyjádření v titulku je, pane ministře, dáno jednak literárním žánrem, ale i mou skutečnou zlobou nad Vaším postupem. Vždyť Vy se chováte jako nějaký darebák, který nepřebírá poštu ve snaze vyhnout se platební povinnosti, nástupu výkonu trestu apod. Vzhledem k tomu, že jste nejvyšším výkonným představitelem resortu SPRAVEDLNOSTI v ČR, že spravujete veřejný úřad, rozhodujete o veřejných penězích, pobíráte mzdu i z mých daní i s ohledem na Vaše nevyjasněné vztahy s konkursními mafiány Vás vyzývám, abyste mi uhradil náklady s marnou korespondencí a rezignoval. V libovolném pořadí.

Autor: Aleš Vébr | pondělí 7.7.2008 10:27 | karma článku: 36.23 | přečteno: 9181x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Aleš Merta

Kolik nás může stát Babišova návštěva Bílého domu

Kdo si myslí, že k pozvání na státní návštěvu USA stačí mít jen dobré vztahy s Washingtonem je pěkný naiva.

21.2.2019 v 12:15 | Karma článku: 15.49 | Přečteno: 323 | Diskuse

Jiří Strádal

Premiér Babiš zmizel (sci-fi příběh z příštího týdne)

Premiér se z neznámých důvodů nedostavil na pravidelné pondělní zasedání vlády. Nikdo o něm nemá žádné zprávy. Telefon nebere.

21.2.2019 v 12:00 | Karma článku: 8.55 | Přečteno: 94 | Diskuse

Jakub Moravčík

Koho podporuji na post slovenského prezidenta?

Již ani ne za měsíc budeme znát výsledky slovenských prezidentských voleb. Koho bych na prezidentském postu bratrského národa, jehož příslušníkem z poloviny jsem, rád viděl?

21.2.2019 v 11:59 | Karma článku: 5.12 | Přečteno: 117 | Diskuse

Tomáš Flaška

SPD už dělá seznamy

Kdo jim nevoní, toho identifikují. Druhá fáze bude značení? Jistě si všichni pamatujeme na povinné nošení žlutých židovských hvězd. A třetí fáze?

21.2.2019 v 11:33 | Karma článku: 21.21 | Přečteno: 346 | Diskuse

Vladimír Zeman

Korektnost především.

Když ministryně průmyslu Marta Nováková prohlásila, že mobilní data v Česku patří k nejdražším proto, že si je Češi málo kupují, stala se hvězdou internetu. Přitom to rozhodně nebylo hloupé vyjádření, spíš nekorektní.

21.2.2019 v 10:52 | Karma článku: 14.08 | Přečteno: 393 | Diskuse
Počet článků 37 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5746
Soukromý zemědělec. Spolupracovník / "agent" TV Nova v kauze gangu šibalů z Vysočiny. Tvůrce golfového hřiště Ještěd. Jsem obětí konkursní mafie. Spolupracovník investigativního týmu Natvrdo (z toho důvodu tato fotka - po dohodě s redakcí). Aleš Vébr - lovec šibalů www.alesvebr.cz

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více

Najdete na iDNES.cz